poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Neymar o sobie. Rozmowa ojca z synem:


Tytuł: "Neymar o sobie. Rozmowa ojca z synem"

Autor: Beting Mauro, More Ivan

Kategoria: Biografia

Ilość stron: 192

Ocena: 9/10

★★★★★★★★★

 Niewielu pamięta, że w wieku 13 lat Neymar Jr. zrezygnował z wartej miliony dolarów propozycji opuszczenia Brazylii, którą wielu uznałoby za niemożliwą do odrzucenia. Pozostał wówczas w swoim rodzinnym kraju, a jego talent i otwartość zaskarbiły mu szacunek miłośników futbolu oraz uwielbienie kibiców lokalnego klubu Santos, w którym stawiał pierwsze piłkarskie kroki.

Dziś ten wybitny zawodnik jest graczem FC Barcelona i ma fanów na całym świecie. Jako jeden z nielicznych piłkarzy swojego pokolenia ma niezwykłą umiejętność wprowadzenia na boisko pozytywnego waloru emocji. W ciągu lat swojej kariery zawsze podkreślał też, jak ważne jest dla niego wsparcie bliskich, przede wszystkim ojca.

W tej niezwykłej książce ojciec i syn opowiadają o drodze, która doprowadziła Neymara Jr. do światowego sukcesu. To prawdziwa historia pewnego chłopca, który od urodzenia kochał piłkę nożną. Można przeczytać tu o trudnym dzieciństwie Neymara, szkole życia, jaką był dla niego Santos raz ambitnej dyscyplinie narzuconej mu przez ojca. Dowiadujemy się o kulisach świata piłki nożnej, autentycznych emocjach związanych ze zdobywanymi nagrodami oraz o więzi Neymara Jr. z jego własnym synkiem Davim Luccą. Książka zawiera także informacje o transferze zawodnika do Barcelony i jego planach na przyszłość.Długi opis jak na długą nieobecność przystało. Więc bardzo przepraszam na sam początku za tak długą przerwę, ale jednak do szkoły trzeba chodzić. No więc moje kilka słów:

Trudno jest mi oceniać książkę pod kątem literackim, bo jest to książka o moim "idolu" powiedźmy nie wiem jak to dokładnie określić. Więc napisze to pod kątem osoby lubiącej Neymara Jr. Jest to na pewno  książka, którą każdy szanujący się fan tego świetnego piłkarza powinien przeczytać. Jest ona szczególnie przeznaczona dla fanów, ale podoba mi się sposób zachęcenia czytelnika przez autora tą historią. Książka przede wszystkim jest napisana bardzo przejrzyście, więc jest raczej skierowana do młodszego odbiorcy, zawarte są w niej wszystkie najważniejsze rzeczy, jest trochę ( za mało!!) ciekawostek i historii z życia Neymara Jr jak i jego ojca.W tej książce na pewno bardzo podoba mi się pokazanie historii nie tylko syna, ale także i ojca która jest równie ciekawa. Wszystkie te historyjki, opisy są tak jakby od kuchni bo wszystko to opowiedział autorowi Neymar Jr i jego ojciec.


Biografia jest stworzona pod patronatem Neymara i jego instytutu więc jest w pewien sposób "oficjalna". Lektura łatwa, szybka i przyjemna, ale też zastanówmy się co można oczekiwać od biografii 21 latka. Neymar Jr jeszcze wiele w życiu zdobędzie i za parę lat na pewno z przyjemnością przeczytam jeszcze biografię o jego dalszym życiu.

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tą bądź jakąś inną  biografią młodszego Neymara? Co o nich sądzicie? 

Książka przeczytana w ramach wyzwań:
-Przeczytam tyle ile mam wzrostu
157,9-1,5=156,4
 

-52 książki 2015r.
6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz